Transport i logistyka

Wybór firmy spedycyjnej

Dzięki dobrociom Unii Europejskiej i ustanowieniu wiele lat temu strefy wolnego handlu polscy przedsiębiorcy mogą sprzedawać swoje produkty i towary poza granicami naszego kraju oraz importować je od zagranicznych producentów. Prędzej czy później będą musieli przemyśleć kwestię dotyczącą transportu tych dóbr. Czy organizować przewóz we własnym zakresie? A może odciążyć swoją firmę i oddać to w ręce firmy spedycyjnej? Jeżeli tak, to której? Odpowiedzmy dziś na najważniejsze pytanie: czym należy się kierować, wybierając odpowiednią firmę spedycyjną?

Jeżeli weźmiemy za przykład firm, takich jak spedycja Gdynia, ale też otaczających to miasto Gdańska i Sopotu, staniemy przed przytłaczającym wyborem. Właśnie przez to wybór odpowiedniego i najlepszego dla nas pośrednika spedycyjnego staje się tak trudny.

 

Doświadczenie

Pierwszym, prawdopodobnie najważniejszym aspektem, na który należy zwrócić uwagę, jest staż oraz doświadczenie konkretnego spedytora. Długi okres działania na rynku oznacza najczęściej jego znajomość, co da nam poczucie bezpieczeństwa o naszą przesyłkę. Dodatkowo daje nam to możliwość zasięgnięcia opinii poprzednich i obecnych kontrahentów korzystających z usług tej firmy.

 

Zakres usług

Drugi kryterium jest kompleksowość obsługi. Jeżeli spedytor, który zainteresował nas, ma doświadczenie w każdym typie spedycji, czyli drogowej, morskiej i lotniczej, możemy być pewni, że korzystając z nabytych kontaktów, zadba o dobro klienta i gdy nadejdzie potrzeba, wykorzysta każdy sposób, aby zlecona przesyłka dotarła do przeznaczonego miejsca jak najszybciej i najtaniej.

 

Współpraca

Dobry spedytor będzie najlepszym doradcą dla swojego klienta i poinformuje go o wszystkich koniecznych do podjęcia krokach przy organizowaniu procesu transportowego. Jego wiedza dotycząca przepisów transportowych może okazać się bezcenna, przy wystąpieniu jakichkolwiek komplikacji.

 

Nie bądźmy skąpcami

Czasami jest lepiej zapłacić więcej za usługi renomowanej firmy spedycyjnej i mieć całkowitą gwarancję, że towar dotrze na miejsce bezproblemowo a kwota, jaką musieliśmy zapłacić nie będzie powiększona o dodatkowe cła i opłaty.